Filma "Mans mīļākais karš" tiks izrādīta kinoteātros Francijā

Filma “Mans mīļākais karš” tiks izrādīta, sākot no XNUMX. aprīļa, aptuveni XNUMX Francijas kinoteātros tādās pilsētās ka Parīzē, Marseļā, Kannās, Šerbūrā un citur. Francija filmai ir nozīmīga, jo tieši šajā valstī notiekošajā prestižajā Ansī starptautiskajā kinofestivālā (Festival international du film d'animation d'Annecy) filma XNUMX. gadā uzvarēja galvenajā konkursa programmā; panākumi šajā festivālā animācijām filmām ir vislabākā ceļa zīme to turpmākajam ceļam pie skatītājiem. Līdz šim filma, neskatoties uz pandēmijas izraisītajiem ilgajiem ierobežojumiem, ir izrādīta vairāk kā piecdesmit festivālos visā pasaulē.

Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena tiksies ar Francijas skatītājiem pirms vairākiem filmas seansiem: “Kopš februāra beigām manī ir nepārejošas bēdas un trauksme, domas par Ukrainu ir kā neatlaidīga ēna jebkam. Visas intervijas filmas sakarā pēdējo nedēļu laikā sākas ar vārdiem: “Jūsu filma pēkšņi ir tik aktuāla”, un mana atbilde ir: “Jā. Diemžēl”. Bet tā pagaidām ir tā artava, kuru varam no sevis dot, skaidrojot pasaulei, kāda nemiruša plēsoņa ir Padomju Savienība.”

Labus vārdus filmai veltījuši ārvalstu kritiķi un kino apskatnieki. “Stāstītāja personīgo izjūtu un vēsturisko notikumu apvienojums ne vien aizkustina, bet liek skatīties ar aizrautību”, “Paraugs tam, ko es sauktu par cita veida animāciju, kas uzņemas risku”, “Lieliska filma tās māksliniecisko un naratīvo īpašību dēļ” rakstīts sensecritique.com, žurnālā Famille Chrétienne tā raksturota kā “Izdomas pilna un inteliģenta filma”, bet Le Parisien kā “Tīrradne no austrumiem, kas steidzami jāredz”. "Mans mīļākais karš" iekļauta starptautiskās filmu datu bāzes IMDB XNUMX. gada labāko animēto filmu sarakstā. Filma novērtēta arī Latvijā. XNUMX. gadā Ilze Burkovska-Jakobsena saņēma Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” par labāko animācijas filmas režiju, un filma uzvarēja arī kategorijā “Labākā animācijas filma”. sensecritique.com. Žurnāls Famille Chrétienne ir aprakstījis to kā "inteliģentu filmu, kas ir pilna iztēles", bet Le Parisien kā "zelta raktuves no austrumiem, kas nekavējoties jāredz". Mans mīļākais karš ir iekļauts starptautiskajā filmu datubāzē IMDB starp populārākajām animācijas filmām 2020. Filma ir novērtēta arī Latvijā. In 2020, Ilze Burkovska-Jacobsena saņēma Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” kā Labākais animācijas režisors, bet filma ieguva balvu kategorijā Labākā animācijas spēlfilma.