jaunumi   spēlfilmas   dokumentālās filmas   filmēšanas serviss   tulkošanas serviss   par mums   kontakti
 

Pabeigta režisora Staņislava Tokalova debijas spēlfilmas “Tas, ko viņi neredz” uzņemšana

Filma "Tas, ko viņi neredz" ir psiholoģiska drāma ar zinātniskās fantastikas elementiem. Sižeta pamatā ir medmāsas Elzas attiecības ar savu pacientu Nikolā, kurš, eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu, ir nonācis dziļā komā. Viņu gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, ko sarežģī mākslīgais intelekts "Anna", kuras mērķis ir panākt, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Režisors Staņislavs Tokalovs par filmu: "Tēmu par mākslīgo intelektu pētu jau ilgi, stāsta līnija par mākslīgo intelektu ir balstīta uz izgudrotāja, zinātnieka, filozofa un, kā daži apgalvo, prātā jukušā Reja Kurzveila (Ray Kurzweil) darbiem, tomēr šī nav filma tikai par mākslīgo intelektu. Tas ir stāsts par attiecībām starp cilvēkiem, uzticēšanos, mīlestību. Mākslīgā intelekta klātbūtne palīdz labāk atainot mūsdienu kibernētisko pasauli, kur datori, tehnika un tai skaitā mākslīgais intelekts sāk ielauzties mūsu ierastajā dzīvē un aizvietot cilvēciskās attiecības."

Filmā lomas atveido aktieri no Latvijas un Krievijas: Katerina Špica, Jevgēņijs Tkačuks, Andris Keišs, Arnis Līcītis, Ieva Puķe, Elīna Dzelme, Jurijs Djakonovs, Māris Morkāns un citi. Jaunākajam aktierim Andrejam ir četri mēneši, viņš atveido Nikolā personāžu bērnībā. Makslīgā intelekta Annas balss lomu atveido aktrise Tatjana Čerkovska.

Aktieris Andris Keišs par filmu: "Sen nebiju lasījis tik aizraujošu scenāriju. Lasot tu gaidi, kas gan notiks tālāk - stāstā ir ļoti spēcīga psiholoģiskā intriga, te nav ļauno un labo, nav moralizēšanas, tu vari nostāties, kurā pusē gribi. Iepriecina, ka tik jauns cilvēks ir spējīgs tādu stāstu uzrakstīt un realizēt to filmā."

Staņislavs Tokalovs režisora izglītību guvis Lielbritānijā, 2014. gadā viņa īsfilma "Mazliet ilgāk" saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākā īsfilma. Šobrīd Tokalovs strādā arī pie savas dokumentālās filmas "Kas ir Mihails Tāls?".

Spēlfilmas "Tas, ko viņi neredz" uzņemšanu līdz šim atbalstījuši Nacionālais kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, kā arī vairāki privātie atbalstītāji.

Filmu plānots pabeigt 2016. gadā.

Režisors: Staņislavs Tokalovs; Scenārija autori: Staņislavs Tokalovs, Valdemārs Kalinovskis; Operators: Deniss Sorogins; Producents: Guntis Trekteris

 
jaunumi  spēlfilmas  dokumentālās filmas  pakalpojumi  par mums  kontakti