jaunumi   spēlfilmas   dokumentālās filmas   filmēšanas serviss   tulkošanas serviss   par mums   kontakti
 

Herca Franka un Marijas Kravčenko “Baiļu robežas” starptautiskā pirmizrāde HOT DOCS

Herca Franka un Marijas Kravčenko dokumentālās filmas “Baiļu robeža” starptautiskā pirmizrāde notika HOT DOCS filmu festivālā Kanādā, š.g. 25. aprīlī.

Pagājušā gada decembrī “Baiļu robeža” ne tikai kļuva par atklāšanas filmu vienlaikus divos starptautiskos kinofestivālos – Rīgas starptautiskajā filmu festivālā un Krievijas prestižākajā dokumentālo filmu festivālā "Artdocfest" (pazīstamā ar brīvdomību un atklāto vēršanos pret valsts oficiālo politiku), bet arī ieguva Krievijas dokumentālo un televīzijas filmu nacionālo prēmiju “Лавровая ветвь” (Lauru zars) un autoritatīvo Krievijas kinokritiķu balvu “Белый слон” (Baltais zilonis) par labāko dokumentālo filmu.

“Baiļu robeža” bija arī starp trim nominantiem, kuri pretendēja uz Krievijas Kinematogrāfisko mākslu akadēmijas balvu “Nīke” nominācijā “Labākā dokumentālā filma”.

Filmas “Baiļu robeža” galveno varoņu lēmumi neatgriezeniski maina viņu dzīvi. Jigals Amīrs divdesmit sešu gadu vecumā nogalina Izraēlas premjerministru, tiek notiesāts uz mūžu un kļūst par valsts nīstāko ieslodzīto. Larisa – emigrante no Krievijas, četru bērnu māte – šķiras no vīra, lai apprecētu slepkavu un dzemdētu viņam dēlu. Daudzu gadu garumā filmas autori mēģina izprast šo sarežģīto stāstu, taču viens no viņiem – Hercs Franks – nepiedzīvo filmas pabeigšanu, paliekot uz mūžīgā dzīves, nāves un mīlestības noslēpuma sliekšņa...

Hercs Franks ir pasaulē slavenākais Rīgas poētiskā dokumentālā kino skolas pārstāvis, dokumentālajā kino strādājis turpat pusgadsimtu.  Pazīstamais kinorežisors, scenārists, operators, fotogrāfs, producents un kino teorētiķis Franks dzimis 1926. gadā Ludzā un lielāko daļu radošā mūža pavadījis Rīgas kinostudijā. 1992. gadā Franks pārcēlās uz Jeruzalemi Izraēlā, bet turpināja uzturēties un strādāt arī Latvijā. Viņa labākie darbi pieder pasaules dokumentālā kino klasikai un aptver plašu tematu loku – no cilvēka dzimšanas brīnuma līdz slepkavībai. Filmu “Baiļu robeža” Hercs Franks sāka uzņemt aptuveni pirms desmit gadiem, vēlāk viņam pievienojās režisore Marija Kravčenko, kas pēc Franka nāves to pabeidza.

Filma uzņemta studijā "Ego Media" (producents Guntis Trekteris), un tas ir Latvijas, Krievijas un Izraēlas kopražojums. Filmu Latvijā atbalstījis Nacionālais kino centrs un Kultūrkapitāla fonds.

 
jaunumi  spēlfilmas  dokumentālās filmas  pakalpojumi  par mums  kontakti