jaunumi   spēlfilmas   dokumentālās filmas   filmēšanas serviss   tulkošanas serviss   par mums   kontakti
 

Dāvja Sīmaņa “Pēdējā tempļa hronikas” saņem Lielo Kristapu par labāko dokumentālo filmu

2014. g. 11. decembrī Dailes teātrī un LTV 1 tiešraidē notika Rīgas starptautiskā kinofestivāla un Latvijas Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” noslēguma ceremonija, kurā piešķīra balvas pēdējo divarpus gadu laikā uzņemtajām un pabeigtajām labākajām filmām un kino profesionāļiem 24 nominācijās.

“Lielo Kristapu” kategorijā “Labākā dokumentālā filma līdz 65 min.” ieguva režisora Dāvja Sīmaņa “Pēdējā tempļa hronikas”, kurās ar poētiska minimālisma paņēmieniem soli pa solim atainota Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecība.

Filma ir stāsts par cilvēku un cīņu par viņa radošo ideju realizēšanu, bet, galvenais, par vienas celtnes – jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas – likteni. Ar poētiska minimālisma paņēmieniem filma seko jaunās ēkas būvniecībai no pirmsākuma vēl tukšā un pamestā būvbedrē līdz pat daudzkārt apspriestajam pabeigtās Gaismas pils siluetam. Vērojot celtniecību un darbu atspoguļojot vizuālā simfonijā, filmas veidotāji būvlaukumā ir saskatījuši mitoloģisku un rituālu kārtību, radījuši asociācijas ar augstāko sakrālo celtņu – tempļu – būvniecību senākos laikos.

Nominācijā “Labākā īsmetrāžas spēlfilma” “Lielo Kristapu” saņēma režisora Staņislava Tokalova īsfilma “Mazliet ilgāk”, kas tapusi sadarbībā ar filmu studiju “Ego Media”.

Nominācijai “Labākā īsmetrāžas spēlfilma” bija izvirzīta arī režisores Astras Zoldneres īsfilma “Trauslā sirds”.

 
jaunumi  spēlfilmas  dokumentālās filmas  pakalpojumi  par mums  kontakti